Hakkımızda | Akış Asansör Motorları
Hakkımızda

Teknolojisinin temeli 1978 yılına dayanan AKIŞ, elde ettiği deneyim ve bilgiyi, zaman içerisinde yeni yatırımları ile buluşturarak, entegre bir sistemle, asansör sektörüne hizmet vermeye başladı.

1996 yılında dişlili makine motor imalatı ile başlayan serüven, 2007 yılında frekans kontrollü asansör kumanda panosu imalatı ile devam etti. Bunları takip eden süreçte, 2010 yılında Konya TEKNOKENT‘de geliştirdiği dişlisiz (Gearless) makina projesini tamamlayarak, seri üretimine başlayan AKIŞ, 2011 yılında da Türkiye’nin ilk ve tek uzun mesafeli ve yüksek hızlı yassı flexible kablosunun seri üretimine başladı.

Teknolojisine sürekli yatırım yaparak bugün, ülkemizin ve sektörünün en önemli kuruluşlarından biri haline geldi. Konya Organize Sanayi Bölgesinde 206.000 m²’si kapalı, toplam 301.000 m²’lik alanda kurulu tesislerinde entegre bir sistemle üretimini sürdürüyor.

Otomatik kalıplamalı modern döküm tesisi, son teknolojiye sahip talaşlı imalat bölümü ve zengin içerikli kalite kontrol laboratuvarları ile uluslararası standartlarda üretim gerçekleştirmektedir. Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Bu kapsamda ürün çeşitliliğini ve ürünlerinin verimliliğini sürekli artırmaktadır.

İmalatını yaptığı her ürünü uluslararası standartlara göre belirlediği proseslerle üretmektedir. Üretimini gerçekleştirdiği her ürünün parçalarını, laboratuvarlarında ayrı ayrı test ve analizlerini yapmaktadır. ISO 9001:2015, CE, GOST,IATF 16949:2016, TSEK ve TSE gibi, ulusal ve uluslararası birçok kalite belgesine sahiptir.

Aylık üretim kapasitesi ile ülkemizin ve bölgenin en büyük üreticisi olan AKIŞ, ülkemiz asansör Makina Motor ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılamaktadır. Son yıllardaki ihracat atağı ile birlikte 5 farklı kıtada 40 dan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.

Şirket Ünvanı AKIŞ MAKİNA MOTOR DÖKÜM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Vergi Dairesi no 0280059364
MERSİS No 0028005936400030
Merkez OSB, Kayacik Mah. Ziyaeddin Cad. 6.Sokak No:2 Selçuklu/KONYA
Şube Şerif Ali Mahallesi Türker Caddesi No:42 Ümraniye/İSTANBUL
MÜDÜRLER KURULU MEHMET AKIŞ
HÜSEYİN AKIŞ
FATİH AKIŞ 
GENEL MÜDÜR  
BAĞIMSIZ DENETİM ŞİRKETİ Nelsus Bağımsız Denetim A.Ş.(2022)